یک سال پیش این ایده دیوانه وار داشتم که ترم آخر دوره دو ساله ام را تجربه کنم. من که دانشجوی بین المللی در استرالیا هستم ، انجام دو مدرک تحصیلات تکمیلی و همزمان کار برای من کافی نبود. بنابراین تصمیم گرفتم به جای انتخاب یک پروژه حرفه ای و پایان دوره خود ، یک پروژه تحقیقاتی انجام دهم.

اگر حتماً می دانید ، من به معنای واقعی کلمه هیچ ایده ای درباره چگونگی انجام یک پروژه تحقیقاتی یا نحوه نوشتن پایان نامه نداشتم. بنابراین نزد استادم رفتم و در مورد برنامه هایم برای تکمیل یک پروژه تحقیقاتی برای ترم آخر خود به او گفتم. "اگر دانش آموزان تصور می کنند یک پروژه تحقیقاتی را طی سه ماه به پایان می رسانند ، از آنها می خواهم که بیایند و من را ببینند. و آنها بعداً تصورش را نمی کنند >>، پاسخ استاد من آمد.

سپس به من اجازه دادند دو ترم را برای پایان دادن به این پروژه تحقیقاتی بگذرانم - و امیدوارم ظرف چند هفته اولین تحقیق کامل خود را ارائه دهم. در چند ماه گذشته من درسهای زیادی آموخته ام که می خواهم آنها را به اشتراک بگذارم ، در صورتی که شما نیز تصمیم دارید این مسیر را دنبال کنید بدون اینکه اطلاعات قبلی در مورد نحوه انجام یک پروژه تحقیقاتی داشته باشید!

1. سرپرست مناسب را پیدا کنید

استاد من از یکی از اعضای هیئت علمی خواست که استاد راهنمای من شود. من ایده ای را در مورد علاقه به کار در چه منطقه ای ارائه کردم ، و او موافقت کرد که مرا تحت نظر داشته باشد. از نظر سرپرست نمی توانستم چیز بهتری بخواهم. او با من صبور است ، معایب من را می داند و حتی اگر قادر به دیدن پیشرفت خودم نباشم همیشه به من انگیزه می دهد. داشتن چنین سرپرستی این سفر را بسیار راحت و آسان می کند.
2. خجالتی نباشید ، بپرسید!

من قبلاً به شما گفتم که من هیچ سرنخی در مورد چگونگی انجام یک پروژه تحقیقاتی ندارم. این واقعیت من بود و سعی نکردم آن را پنهان کنم. من ضعف خود را به طور آشکار به ناظر خود اعلام کردم و از قبل به او هشدار دادم که در طول مدت پروژه خود احمقانه س questionsال می کنم تا بتوانم از کاری که انجام می دهم ایده بگیرم. او به من اطمینان داد: "هیچ سوالی احمقانه نیست". اعتبار واقعاً به او تعلق می گیرد ، اما در نهایت این مسئولیت شما است که با سرپرست خود ارتباط برقرار کنید و به تعداد لازم س questionsال بپرسید.
3. موضوع مناسب را انتخاب کنید

موضوع شما پروژه شما را تعیین می کند. باید جالب باشد و باید چیزی باشد که شما واقعاً می خواهید آن را بررسی کنید. بنابراین هرگز برای توصیه در مورد آنچه باید موضوع تحقیق شما باشد به دیگران اعتماد نکنید. سعی کنید زیاد بخوانید و فکر کنید و یک منطقه مورد علاقه پیدا خواهید کرد. باطن خود را کاوش کنید ، حتی اگر زمان بر باشد. در عرض چند هفته شما شروع به جمع آوری افکار خود خواهید کرد و متوجه خواهید شد که در واقع چه چیزی به دنبال تحقیق در آن هستید.
4- برنامه خود را واقع بینانه نگه دارید

موضوع شما می تواند در این زمینه بهترین باشد ، اما آیا منابع کافی برای اتمام پروژه دارید؟ فرض کنید پروژه تحقیقاتی شما شامل سفر در نیمه راه دنیا برای انجام تحقیقات میدانی است. سوالی که حتما از خود می پرسید این است: آیا می توانم هزینه و هزینه زیادی را بپردازم؟ اگر نه ، پس مهم نیست که ایده شما چقدر درخشان باشد ، شما باید به چیز دیگری فکر کنید. این یکی را برای زمان دریافت کمک هزینه تحقیقاتی سالم ذخیره کنید.
5- جدول زمانی پروژه را تهیه کنید

داشتن جدول زمانی پروژه همه چیز است. این شما را همیشه در مسیر خود نگه می دارد. شما باید یک جدول زمانی در هفته اول مشخص کنید ، اهداف را بیان کنید که باید در طول مدت پروژه تحقیقاتی خود به دست آورید. همه چیز ممکن است اینجا و آنجا اشتباه باشد ، و شما همیشه می توانید تاریخ ها را تنظیم کنید ، اما داشتن یک برنامه ریزی بسیار مهم است که به صورت ایده آل بیشتر به اهداف هفتگی تقسیم می شود. از سرپرست خود بپرسید که چه نوع اهدافی را باید تعیین کنید و سعی کنید این اهداف را به صورت هفتگی انجام دهید. انجام این کار باید به شما کمک کند تا بیش از حد تحت فشار قرار نگیرید.
6. بنویسید ، بنویسید و بنویسید

اگر مطمئن نیستید که چگونه می توانید یک پایان نامه بنویسید ، بهترین توصیه ای که می توانم بکنم این است که مرحله نوشتن را تا آخر نگذارید. از روز اول شروع به نوشتن کنید. این چیزی است که من به سختی یاد گرفتم. سرپرست من همیشه نوشتن را پیشنهاد می کند ، اما من راحت نیستم که چنین کاری را انجام دهم مگر اینکه تمام اطلاعات را در دست داشته باشم. با این حال ، من یاد گرفته ام که نوشتن هر کاری که انجام می دهید چقدر مهم است و هر آنچه را می خوانید یادداشت می کنید. ثبت اسناد و مدارک کل مراحل انجام کار به شما کمک می کند تا پروژه را به روشی بسیار موثر نهایی کنید. بنابراین نگران نوشتن چیزهایی نادرست یا منطقی نیستید. بخاطر بسپارید ، فقط وقتی تمام پروژه تمام می شود معنا پیدا می کند. بنابراین حتی اگر خام به نظر می رسد ، به نوشتن ادامه دهید و مرتباً از سرپرست خود بازخورد بگیرید.

اینها برخی قوانین کلی است که برای هر پروژه تحقیقاتی اعمال می شود. بسته به حوزه مورد علاقه و موضوع خود قطعاً باید چند مورد را اینجا و آنجا تغییر دهید. برای شما آرزوی موفقیت می کنم. و اگر می خواهید با من صحبت کنید ، دریغ نکنید که در زیر نظر دهید. سرانجام ، به یاد داشته باشید که پشتکار اصلی است. ممکن است احساس کنید که وقتی همه چیز از مسیر خارج می شود تسلیم شوید ، اما به آن پایبند باشید و نه تنها با یک اصل کامل ظاهر خواهید شد

نحوه انجام یک پروژه تحقیقاتی: 6 مرحله

نحوه انجام یک پروژه تحقیقاتی: 6 مرحله

15 قدم برای تحقیق خوب

15 قدم برای تحقیق خوب

، ,پروژه ,یک ,انجام ,تحقیقاتی ,مورد ,پروژه تحقیقاتی ,یک پروژه ,، اما ,است که ,در مورد ,جدول زمانی پروژه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی بچه محله امام رضا (علیه السلام) بهترین راه دانلود هر چی که بخوای تحقیقات telmato دانلود رایگان جزوه مشاوره حقوقی دختره x فانوس رایانه